Facebook Yeni Ölçümlemeleri ile ilgili birkaç kısa bilgi…

FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail

Bilişim Çağı’nın yaşandığı, ağların dört bir yanımızı sardığı ve işletmelerin insanları onların tüm bilgilerini alarak 1 ve 0’lara dönüştürerek etkilemeye çalıştığı günümüzde iş dünyası da birbirine ağlarla bağlı bir dünyada çalışmayı fazlasıyla tercih ediyor. İlk bakışta iş dünyasıyla bir alakası yokmuş gibi görünse de büyük bir sosyal ağ olan facebook birbirine bağladığı 800 milyon insanla önemli bir güç olarak karşımıza çıkıyor. Büyük şirketler facebook üzerinde markaları için açtıkları sayfalarda takipçi sayısını artırmaya çalışırken, bir ülke olsa dünyanın en büyük üçüncü ülkesi olacak olan 800 milyonluk bu dev sanal yapı üzerinde insanlara ulaşma isteği onların iştahını kabartıyor. Facebook da, açıkcası bu iştaha karşılık vermek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Facebook markaların sayfalarına sunduğu yeni ölçümleme araçları ile markaların da beklentilerini artırıyor, daha detaylı daha derinlemesine analizleri mümkün kılıyor. Bu sayede şirketler ;

  • Sayfalarının gerçek performansını değerlendirebiliyor,
  • Takipçilerinin en çok ilgisini çeken içeriği tespit edebiliyor,
  • Takipçilerinin arkadaşlarıyla içerikleri paylaşmasını nasıl sağlayabileceği konusunda fikir edinebilir hale geliyorlar.

Yazının devamını PDF formatında indirip okumak için tıklayınız:

Yeni Facebook Ölçümlemeleri – Doç. Dr. Necmi Emel Dilmen

FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir